Ako vybrať správnu dĺžku retiazky?


Muži - Ženy


Ako vybrať správnu veľkosť retiazky pre muža?

Hľadáte správnu dĺžku retiazky pre seba alebo pre blízkeho ktorého sa chystáte obdarovať? 

Pri výbere záleží na viacerých faktoroch a to či budete nosiť čistú retiazku alebo retiazku s príveskom, aký ste vysoký alebo aký štýl by ste rád zvolil. 

Každopádne nie je to žiadny problém, ak si nie ste istý, pripravili sme pre Vás krátky návod v ktorom sa pozrieme ako na to.

1. V prvom kroku si pripravte krátku šnúrku alebo špagát, pomocou ktorého si viete odmerať tú správnu dĺžku retiazky, ktorú si želáte objednať.

Keďže si kupujete retiazku zo striebra alebo zlata, ktorá vydrží dlhé roky určite odporúčame si dať kúsok námahy ak si nie ste s výberom istý.

Následne si viete danú šnúrku nasadiť odmerať konkrétnu dĺžku, aby ste videli, ako retiazka bude približne vyzerať.

Ak kupujete retiazku aj s príveskom skúste danú šnúrku zaťažiť príveskom, ktorý už máte doma, poprípade jemne natiahnuť rukou pre lepšiu predstavu.

Najčastejšie dĺžky retiazok, ktoré zobrazujeme aj na videu sú: 45, 50, 55 a 60cm.

2. Jedným z najdôležitejších faktorov pri výbere dĺžky retiazky je výška človeka, ktorý bude retiazku nosiť. Ak ste nižší alebo chcete darovať retiazku niekomu nižšiemu, ako 170cm odporúčame zvoliť skôr kratšie modely, a to 45 – 50cm. 

V tejto dĺžke bude retiazka jemne schovaná pod golierom trička a môžete ju pokojne doplniť aj o prívesok. Ak, ale chcete nosiť retiazku s príveskom skôr na spodnej časti hrudníku odporúčame pokojne zvoliť 55 – 60cm dĺžku.

Ak ste vyšší, ako 170cm odporúčame zvoliť dlhšie retiazky, a to v dĺžke 55 alebo 60 cm, ktoré Vám budú sedieť lepšie. Samozrejme ak vyslovene nehľadáte niečo krátke.

3. Ak chcete na retiazku pridať aj prívesok hlavne pri hrubších vzoroch odporúčame zvoliť skôr dlhší model 55cm alebo 60cm, ktorý krásne vynikne či už na tričku alebo pod tričkom z profilu.

Ako malá rada, keď si stále neviete poradiť, najčastejšie predávané dĺžky u nás sú 50cm a 55cm, čo sú zároveň univerzálne dĺžky, ktoré viete nosiť schované pod tričkom alebo na tričku a budú vyzerať úžastne samostatne aj s príveskom. Jednoducho dĺžky, ktorými nič nepokazíte.

Menej dostupné a skôr nezvyčajné dĺžky pre pánske retiazky sú 40cm poprípade 65cm a 70cm dĺžky.

Dĺžky retiazok podľa štýlu a oblečenia


Ak máte, ale v predstave o dĺžke jasno a chcete sa skôr inšpirovať štýlmi, ktoré sa nosia pripravili sme si pre Vás pár štýlov a dĺžok, ktoré viete zvoliť.

Jedným z moderných a často nosených štýlov sú vrstvené retiazky.

Tu zvolíte dve a viac retiazok v rôznych dĺžkach, ktoré viete následne nosiť na tričku a vyplniť tak hrudník ligotavými šperkami.

Dôležité pri tomto štýle je ak chcete zvoliť dve retiazky a pridať aj prívesok, nechať medzi príveskom a retiazkou priestor a teda nosiť retiazky s 10cm rozdielom v dĺžkach.

Prvú retiazku napríklad v 50cm dĺžke a druhú v 60cm dĺžke. Zvýrazníte tak daný prívesok a necháte mu priestor.

Ak chcete nosiť ale 3 retiazky spoločne, pokojne dodržujte stále 5cm rozdiel medzi dĺžkami.

Hľadáte moderný look?

Veľmi často hlavne mladšie ročníky nosia dlhé retiazky v 60cm, 65cm až 70cm dĺžke, ktoré sa nosia na tričku alebo prípadne na mikine s minimalistickým príveskom.

Vyznačuje sa a hodí sa to skôr ku ležernejšiemu minimalistickému oblečeniu poprípade skvele vyzerá aj keď nosíte tričko a otvorenú košeľu.

Dôležité pri tomto štýle je zvoliť elegantnejší prívesok, ktorý o sebe dá vedieť hlavne svojím leskom nie nutne farbou.

Ľahšie ho tak skombinujete a aj tak bude vyzerať na oblečení zaujímavo.

Nič nepokazíte ak si vyberiete z ligotavých zlatých alebo strieborných príveskov

A, čo sa týka hrúbky retiazky odporúčame zvoliť skôr niečo nenápadnejšie tenšie do hrúbky 4 mm.

Pre milovníkov leta a tričiek s výstrihom v tvare písmena V poprípade tielok, odporúčame vybrať si retiazky v kratšej dĺžke, a to buď 45cm alebo 50cm.

Tieto dĺžky krásne vyplnia vrchný hrudník a doplnia tak jednoduchší outfit

Ak sa jedná o hrúbku retiazky, nemusíte sa báť buď zvoliť výraznejšiu jemne hrubšiu retiazku, a to od hrúbky 5mm.

Ak, ale skôr patríte k minimalistom môžete zvoliť dlhšie dĺžky 60cm alebo 70cm, aby bola daná retiazka na tričku, ktorú viete doplniť o prívesok. 

Pri hrúbke sa v tomto prípade držte do 5mm.

Ďalším z obľúbených štýlov sú retiazky, ktoré sa nosia pod otvorenými košeľami 

Dokonale vyznejú ak nosíte jemne pootvorenú košeľu (prvé 2-3 gombíky) bez vzoru v bielej alebo čiernej farbe a doplníte ju o retiazku v dĺžke 45cm alebo 50cm.

V tomto prípade vôbec nemusíte použiť prívesok stačí čistá jemnejšia a elegantnejšia retiazka.

Pozor tu ale platí dôležité pravidlo, nevyberajte si z hrubších retiazok pretože budú až veľmi výrazné. Pokojne sa držte do hrúbky 7mm.

Akým štýlom sa vyberiete a ktorý sa Vám zapáčil najviac je na Vás. My sa ale postaráme o kvalitné, elegantné a moderné prevedenia retiazok, ktoré si zamilujete a vydržia Vám dlhé roky.

Vyberte si pánsku retiazku pre Vás


 


Ako vybrať správnu dĺžku retiazky pre ženu?


Neviete si poradiť pri výbere dĺžky dámskej retiazky či náhrdelníku?

Alebo hľadáte darček pre blízku osobu, ale neviete, ktorú dĺžku zvoliť?

Pri výbere záleží na viacerých faktoroch, na ktoré sa zameriame, aby sme Vám pomohli vybrať si ideálnu dĺžku pre Vás alebo obdarovanú osobu.

1. V prvom kroku si pripravte krátku šnúrku alebo špagát, pomocou ktorého si viete odmerať tú správnu dĺžku retiazky alebo náhrdelníku, ktorú si želáte objednať.

Následne si viete danú šnúrku nasadiť odmerať konkrétnu dĺžku, aby ste videli, ako retiazka alebo náhrdelník bude približne vyzerať.

Ak kupujete náhrdelník s príveskom skúste danú šnúrku zaťažiť príveskom, ktorý už máte doma, poprípade jemne natiahnuť rukou pre lepšiu predstavu

Keďže kupujete retiazku zo striebra alebo zlata, ktorá vydrží dlhé roky určite odporúčame si dať kúsok námahy ak si nie ste s výberom istá.

Najčastejšie dĺžky dámskych retiazok sú: 40, 42, 45, 50, 55 a 60cm.

2. Jedným z najdôležitejších faktorov pri výbere správnej dĺžky náhrdelníku či retiazky je výška človek.

Ak ste nižšia, ako 160cm odporúčame sa prikloniť skôr ku kratším retiazkam, a to je 40, 42 alebo 45cm.

V tejto dĺžke bude retiazka krásne vypolňovať dekolt a hodí sa aj s príveskom.

Ak ste, ale nižšia, ale chcete retiazku nosiť skôr vo výstrihu pokojne môžete zvoliť dlhšie retiazky v dĺžkach 50, 55 alebo 60cm.

Ak ste vyššia, ako 170cm odporúčame zvoliť dlhšie retiazky alebo náhrdelníky, a to v dĺžke 55 alebo 60 cm, ktoré Vám budú sedieť lepšie k Vašej výške.

Samozrejme ak vyslovene nehľadáte niečo krátke vtedy viete pokojne siahnuť po dĺžke 45 alebo 50cm.

3. Najčastejšie predávané dámske dĺžky u nás sú 45 a 50cm.

Takže ak hľadáte niečo univerzálnejšie alebo hľadáte ideálnu dĺžku pre obdarovanú osobu, odporúčame zvoliť jednu z týchto dĺžok, ktorou nič nepokazíte.

Menej dostupné a skôr nezvyčajné dĺžky pre dámske retiazky alebo náhrdelníky sú 65cm alebo 70cm.

Ak si stále neviete dať radu s výberom radi Vám poradíme telefonicky na 0907 446 341 alebo emailom na info@goldencykas.sk.

Na Vaše otázky radi odpovieme každý deň od 8:00 do 22:00.

Dĺžky dámskych retiazok a náhrdelníkov podľa štýlu


Ak máte, ale v predstave o dĺžke jasno a chcete sa skôr inšpirovať štýlmi, ktoré sa nosia pripravili sme si pre Vás pár štýlov a dĺžok, ktoré viete zvoliť.

Jedným z moderných a často nosených štýlov sú vrstvené retiazky.

Tu zvolíte dve a viac retiazok v rôznych dĺžkach, ktoré viete následne nosiť na dekolte poprípade priamo na tričku.

Dôležité pri tomto štýle je ak chcete zvoliť dve retiazky a pridať aj prívesok, nechať medzi príveskom a retiazkou priestor a teda nosiť retiazky s 10cm rozdielom v dĺžkach

Prvú retiazku napríklad v 50cm dĺžke a druhú v 60cm dĺžke. Zvýrazníte tak daný prívesok a necháte mu priestor

Ak chcete nosiť ale 3 retiazky spoločne, pokojne dodržujte stále 5cm rozdiel medzi dĺžkami.

Hľadáte niečo extravagantnejšie?

Siahnite po dlhých náhrdelníkoch s príveskami.

Tieto náhrdelníky sa nosia na oblečení a sú výrazným doplnkom, ktorý bude nepriehliadnuteľný.

Hodia sa ako ku šatám rovnako k bežnejšiemu oblečeniu.

Veľkou výhodou je tiež, že ak Vám dĺžka prekáža veľa modelov viete obtočiť na 2x a tým pádom si šperk takto šikovne skrátiť.

Tieto náhrdelníky nájdete bežne v dĺžkach okolo 80-90cm ako v zlate rovnako tak v striebre.

Choker a krátke náhrdelníky sú stále neoddeliteľným a vracajúcim sa trendom v dámskych doplnkoch.

Môžete zvoliť buď klasické krátke choker náhrdelníky, ktoré sú buď dotvorené látkou, stužkou, perlami alebo čisté kombinácie striebra, alebo zlata.

Tento typ náhrdelníku nemusíte vôbec kombinovať inými šperkami, ak by ste, ale radi vyplnili dekolt odporúčame zvoliť skôr jemnejšiu retiazku s príveskom.

Chocker náhrdelníky nájdete v dĺžkach: 30 – 38 cm.

Veľmi podobný štýl sú tiež krátke náhrdelníky.

Nie sú to priamo chocker náhrdelníky, ktoré sa nosia priamo na krku, sú jemne voľnejšie aj keď sú rovnako vo veľmi krátkych dĺžkach.

Akým štýlom sa vyberiete a ktorý sa Vám zapáčil najviac je na Vás. My sa ale postaráme o kvalitné, elegantné a moderné prevedenia, ktoré si zamilujete a vydržia Vám dlhé roky.

Pomôžeme Vám vybrať ideálny šperk pre Vás